Bez tego nie byłoby prądu

cen prądu w Europie, a zarobki w Polsce są przecież ponad dwukrotnie niższe niż na przykład w Belgii, Holandii, Danii, Niemczech, nie mówiąc już o takich krajach jak Islandia. Co ciekawe ceny na przykład transformatorów elektryczn

Bez tego nie byłoby prądu transformatory nowe

Co ma wpływ na cenę prądu?


W dzisiejszym artykule postanowimy znaleźć przyczyny regularnie podnoszonych cen prądu w naszym kraju. Jak to jest, że mamy obecnie jedne z najdroższych cen prądu w Europie, a zarobki w Polsce są przecież ponad dwukrotnie niższe niż na przykład w Belgii, Holandii, Danii, Niemczech, nie mówiąc już o takich krajach jak Islandia. Co ciekawe ceny na przykład transformatorów elektrycznych jakoś specjalnie się nie różnią. Wszystko przez to, że energia w Polsce pochodzi z mało opłacalnego węgla, który w ostatnich latach po prostu drożeje. Co tu dużo mówić ? sprowadzamy węgiel z Rosji i to wszystko w połączeniu z paktami klimatycznymi powoduje, że energia w Polsce drożeje i jest tak ogromnie kosztowna.



Prąd w domu


Czy zastanawialiście się kiedy jak to jest, że niemal każdy dom w Polsce ma dostęp do prądu? Dla pokolenia współczesnego i generalnie dla ludzi w dzisiejszych czasach funkcjonowanie bez prądu nie jest możliwe. Prąd jest po prostu oczywistością, a przecież kiedyś wcale tak nie było. Transformatory elektryczne i inne urządzenia, które dają możliwość korzystania z energii to wynalazek, który w swoim czasie zrewolucjonizował działanie ówczesnego świata. Warto o tym pamiętać i chociażby oszczędzać energię elektryczną. Da to możliwość chronienia klimatu planety i wpłynie pozytywnie na szeroko rozumiana ekologię, o której w ostatnich latach mówi się bardzo dużo.




Zmienny strumień pola magnetycznego przewodzony przez

Jedno z uzwojeń (zwane pierwotnym) podłączone jest do źródła prądu przemiennego. Powoduje to przepływ w nim prądu przemiennego. Przemienny prąd wywołuje powstanie zmiennego pola magnetycznego. Zmienny strumień pola magnetycznego, przewodzony przez rdzeń transformatora, przepływa przez pozostałe cewki (zwane wtórnymi). Zmiana strumienia pola magnetycznego w cewkach wtórnych wywołuje zjawisko indukcji elektromagnetycznej ? powstaje w nich zmienna siła elektromotoryczna (napięcie). Jeżeli pominie się opór uzwojeń oraz pojemności między zwojami uzwojeń i przyjmie się, że cały strumień magnetyczny wytworzony w uzwojeniu pierwotnym przenika przez rdzeń do uzwojenia wtórnego (nie ma strat pola magnetycznego na promieniowanie), to taki transformator nazywamy idealnym. Dla transformatora idealnego obowiązuje wzór:

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Transformator



© 2019 http://informator.podhale.pl/