Wizyta z psem u zwierzęcego lekarza nie zawsze jest przyjemna, jednak powinniśmy zdecydować się na dobry gabinet.

Warto poszukać i mieć pewność, że nasz pupil trafi w ręce profesjonalisty.

Nie każdy weterynarz to dobry weterynarz.

Problem z egzotycznym zwierzem

przychodnia weterynaryjna radomGad lub egzotyczny ptak jako pupil to już nie ekstrawagancja.
Takie zwierzęta spotyka się relatywnie często w Polsce. Oczywiście wymagają ściśle określonych warunków bytowania, pokarmu i zabiegów pielęgnacyjnych.
Właściciele takich zwierząt maja jednak problem z wizytami u weterynarzy.
Dlaczego? Ponieważ większość lekarzy weterynarii specjalizuje się w chorobach psów czy kotów, a ich wiedza odnośnie innych gatunków jest dość ograniczona. Wiadomo, ze zdarzają się wyjątki, ale z egzotycznym zwierzakiem najlepiej pójść do specjalisty, który danemu gatunkowi poświęcił dużo swojego czasu.

Czym zajmuje się weterynarz?

Weterynarz to specjalista, który posiada umiejętności i wiedzę konieczną do rozwiązywania problemów występujących u zwierząt.
Jest to po prostu lekarz, który może pomóc naszemu pupilowi wtedy, gdy jest to konieczne i z wizytą u niego nie warto zwlekać zbyt długo, ponieważ w takiej sytuacji możemy doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.

Każdy z pewnością by chciał, by jego zwierzak był z nim jak najdłużej, dlatego warto w pewnych sytuacjach podchodzić do jego opieki bardziej odpowiedzialnie i zabrać go do lekarza, bez względu na koszty.

Dzięki temu będziemy mieć pewność, ze nie dzieje się nic złego oraz, że nasz pupil ma zapewnioną odpowiednią opiekę.

W dzisiejszych czasach odpowiedniego specjalistę znajdziemy bez problemu.

Z Wiki: Zoofizjoterapia

przychodnia weterynaryjna radom
Celem zoofizjoterapii jest polepszenie jakości życia oraz redukcja bólu. Specjaliści zoofizjoterapeuci, posiadający wiedzę i kwalifikacje w zakresie fizjoterapii, anatomii, fizjologii i schorzeń zwierzęcych, wykonują zabiegi lecznicze, które z powodzeniem mogą być stosowane u psów, kotów, ptaków, królików, a także w przypadku koni i innych zwierząt towarzyszących człowiekowi. Zoofizjoterapia wpływa na redukcję bólu i przyspiesza proces zdrowienia po wypadkach, zabiegach chirurgicznych, chorobach neurologicznych oraz degeneracyjnych, chorobach związanych ze starzeniem się zwierzęcia, a także z otyłością.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zoofizjoterapia
.