Części do wymiany w Twoim aucie

ieku. Wyparte praktycznie całkowicie zostały z motoryzacji w latach 90. przez układy wtryskowe zapewniające dzięki sterowaniu komputerowemu dawkowanie paliwa zależne od aktualnych parametrów pracy silnika co przekłada się na lepsz

Części do wymiany w Twoim aucie

Gaźnik i jego historia

Gaźnik został wynaleziony w 1876 roku przez Gottlieba Daimlera. Gaźniki były najpowszechniejszym sposobem zasilania silników benzynowych aż do lat 80. XX wieku. Wyparte praktycznie całkowicie zostały z motoryzacji w latach 90. przez układy wtryskowe zapewniające dzięki sterowaniu komputerowemu dawkowanie paliwa zależne od aktualnych parametrów pracy silnika co przekłada się na lepszą wydajność i oszczędność paliwa.

Gaźniki są używane w dalszym ciągu do zasilania niewielkich silników w motorowerach, skuterach, kosiarkach, spalinowych modelach zdalnie sterowanych. Samochody z silnikami wyposażonymi w gaźniki stosowane są w niektórych sportach motorowych (NASCAR).

W Rosji do 17 kwietnia 2012 produkowana była Łada 2105/2107 z silnikiem benzynowym zasilanym gaźnikiem.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ga%C5%BAnik


Przepustnica - co to takiego?

Przepustnica ? element armatury (rodzaj zaworu motylkowego) służący do regulacji przepływu medium, poprzez obrotowy ruch łopatki (zazwyczaj w kształcie dysku) umieszczonej wewnątrz kanału (oś łopatki jest prostopadła do osi kanału).

Jest elementem gaźnika, a w silnikach z wtryskiem paliwa samodzielnym elementem.

W parowozach regulacja odbywa się zazwyczaj przy zbieralniku pary w kotle. Zdarzają się rozwiązania (np. w Ty246) gdzie przepustnica jest za przegrzewaczem - takie rozwiązanie jest korzystniejsze.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Przepustnica


Czy można zaoszczędzić na naprawie samochodu?

Naprawy samochodów bywają czasem dość kosztowne, jednak są to usługi, z których nie sposób zrezygnować. Jeśli odmówimy sobie wizyty w warsztacie, nasz samochód nie powróci do normalnej sprawności i nie będziemy mogli z niego komfortowo korzystać, co często może być dla nas całkiem sporym problemem. Zamiast więc zastanawiać się nad naprawą auta, trzeba od razu zacząć działać i oddać nasze auto do mechanika, a jeśli okaże się, że naprawa będzie droga, nie powinniśmy oszczędzać. Zawsze części lepszej jakości oraz fachowa praca będą kosztować więcej, więc powinniśmy być na to przygotowani. Lepiej nie starać się znaleźć taniego warsztatu, ponieważ w takich miejscach często nasz samochód będzie skazany na jeszcze większe usterki.



© 2019 http://informator.podhale.pl/