
Wiki: Weterynarz a lekarz weterynarii
W powszechnym języku usnuło się nazywać przedstawicieli tego zawodu "weterynarzami". Jednakże mało kto wie, że ta forma jest uznawana za błędną lub nawet obraźliwą zwłaszcza w środowisku lekarsko-weterynaryjnym. Weterynarz bowiem, a więc tłumacząc z łacińskiego veterinarius oznacza nikogo innego, jak "hodowcę zwierząt". Dopiero łacińskie sformułowanie medicus veterinarius, czyli w wolnym tłumaczeniu "lekarz weterynarii" oddaje właściwe nazewnictwo przedstawicielom tego zawodu. Jednak i ta ostatnia forma budzi pewne wątpliwości nawet wśród językoznawców, gdyż sugeruje, iż przedmiotem leczenia tak tytułowanego specjalisty nie są zwierzęta lecz sama weterynaria.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_weterynarii
Czy warto czasem zabierać zwierzęta do weterynarza?
Zwierzęta tak samo jak ludzie od czasu do czasu potrzebują odpowiedniej pomocy. Nie zawsze możemy pomóc im samodzielnie, dlatego czasem konieczna jest wizyta u odpowiedniego specjalisty, który jest w stanie zapewnić odpowiednią opiekę i leczenie w razie konieczności. Każdy, kto posiada domowego pupila wie doskonale, że martwi nas ich złe samopoczucie lub zły stan zdrowia. Nie warto więc czekać, aż sytuacja rozwinie się w niepokojącym kierunki, lecz lepiej od razu umówić wizytę u weterynarza i sprawdzić, czy nie dzieje się coś złego. W końcu choroba lub inne dolegliwości mogą dotknąć każde zwierzę i w takiej sytuacji warto podjąć wszelkie środki, by zapewnić mu pomoc, jakiej potrzebuje.
Co robić kiedy zwierzak źle się czuje
Wiele osób uważa, że zwierzęta nie potrzebują wizyt u lekarza weterynarii, bo ich organizm sam sobie poradzi z chorobą albo jesteśmy w stanie sami wyleczyć naszego psa czy kota. Jest to okrutne podejście na którym cierpią zwierzęta. Tak jak człowiek nie jest sam sobie poradzić z wieloma przypadłościami, to samo tyczy się zwierząt, które muszą znaleźć się pod opieką wyspecjalizowanego lekarza.
Każdy niepokojący objaw winien być skonsultowany z lekarzem weterynarii, ponieważ może być początkiem poważnej choroby, a szybka reakcja może pozwolić zapobiec poważnym konsekwencją, a nawet śmierci. Dlatego nie czekajcie aż stan Waszego pupila będzie poważny- reagujcie od razu.