Parę ciekawostek o OSK

eoretyczny obejmujący wszystkie najważniejsze zasady ruchu drogowego. Koszty związane ze zrobieniem prawa jazdy mogą być bardzo różne i ulegają powiększeniu, jeżeli kursant nie zda egzaminu na prawo jazdy za pierwszym razem i musi

Parę ciekawostek o OSK

Otrzymanie prawa jazdy

Otrzymanie prawa jazdy możliwe jest po zdaniu egzaminu praktycznego. Jednak, zanim kursant zostanie dopuszczony do egzaminu praktycznego, musi najpierw zdać egzamin teoretyczny obejmujący wszystkie najważniejsze zasady ruchu drogowego. Koszty związane ze zrobieniem prawa jazdy mogą być bardzo różne i ulegają powiększeniu, jeżeli kursant nie zda egzaminu na prawo jazdy za pierwszym razem i musi korzystać z dodatkowych kursów.

Sam egzamin praktyczny na prawo jazdy może odbywać się najpierw na placu manewrowym, a następnie na ulicy. Trzeba być w jego trakcie bardzo uważnym i dokładnie sprawdzać wszystkie wykonywane przez siebie czynności związane z prowadzeniem samochodu. Dopiero poprawne ich wykonanie będzie pozwalało na otrzymanie pozytywnej opinii egzaminatora.


Encyklopedia o ruchu drogowym

Podstawowe zasady ruchu drogowego zostały określone w Konwencji wiedeńskiej o ruchu drogowym w roku 1968. Nie wszystkie kraje ją ratyfikowały, a nawet wśród jej sygnatariuszy zdarzają się odstępstwa. W Polsce najważniejszym aktem prawnym jest ustawa Prawo o ruchu drogowym z dnia 20 czerwca 1997 roku (z późniejszymi zmianami)1.

Podstawową zasadą jest, że każdy uczestnik ruchu ma obowiązek uniknięcia kolizji z innym uczestnikiem ruchu niezależnie od tego, czy tamten postąpił zgodnie z zasadami ruchu, czy nie.

Przy wykonywaniu niebezpiecznych manewrów (na przykład wyprzedzaniu lub zmianie kierunku jazdy) i w niebezpiecznych miejscach (między innymi na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych) Prawo o ruchu drogowym wymaga zachowania szczególnej ostrożności. O takich miejscach informują także znaki drogowe ostrzegawcze.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_drogowy


Wojewódzki ośrodek ruchu drogowego - o instytucji w Wikipedii

Wojewódzki ośrodek ruchu drogowego (WORD) ? jednostka samorządowa, której celem jest promocja bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz nadzór nad egzaminami na prawo jazdy w Polsce1. Formalnie wojewódzkie ośrodki mają status samodzielnych jednostek organizacyjnych (samorządowych osób prawnych) podległych marszałkowi województwa1. WORD powstały w 1997 na mocy nowej ustawy Prawo o ruchu drogowym, w odpowiedzi na lawinowy wzrost stopnia motoryzacji polskiego społeczeństwa po 1989 roku

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojewódzki_ośrodek_ruchu_drogowego



© 2019 http://informator.podhale.pl/