Pielęgnacja i naprawa skór. Co i jak

a temat: skóra hamburskaSkóra hamburska - tylna część surowej skóry końskiej, różniąca się od przedniej grubością i sposobem garbowania (obie te części garbuje się oddzielnie). Z uwagi na znaczną grubość i wytrzymałość skóry ha

Pielęgnacja i naprawa skór. Co i jak Odzież ze skóry powoduje sporo problemów z konserwacją i czyszczeniem. Całe szczęście można skorzystać z usług profesjonalistów: , albo zakupić renomowane preparaty do skór.

Krótko i na temat: skóra hamburska

Skóra hamburska - tylna część surowej skóry końskiej, różniąca się od przedniej grubością i sposobem garbowania (obie te części garbuje się oddzielnie).

Z uwagi na znaczną grubość i wytrzymałość skóry hamburskie używane są do produkcji podeszw i wierzchów obuwia (skóry końskie nie przepuszczają powietrza, a zatem charakteryzują się dużą nieprzemakalnością). Skóra hamburska wyprawiana jest garbnikami roślinnymi. Pierwotnie sposób jej garbowania wypracowano w Hamburgu, stąd nazwa i skóry, i całego procesu, zwanego hamburskim.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_hamburska


Zniszczona skóra na meblu? Nic straconego!

Skóra na meblach niestety z czasem może stracić swój oryginalny blask, zwłaszcza jeżeli nie była odpowiednio czyszczona. Taki mebel nie wygląda zbyt dobrze więc aż odechciewa się go używać.

Całe szczęście są na to odpowiednie sposoby. Usługi renowacji skóry na meblach są obecnie w Polsce na bardzo dobrym poziomie, więc śmiało można nasz mebel oddać w ręce takiego fachowca. Usunie on ślad czasu oraz rysy i odarcia ze skóry. Do tego zabezpieczy i nawilży obicie ze skóry przez co na jakiś czas będziemy mieli spokój z jej czyszczeniem. Co do cen za takie zabiegi to z pewnością jest to bardziej opłacalne niż zakup nowego mebla.


Wyprawianie skóry w Wikipedii

Wyprawianie skóry ? proces polegający na obróbce skóry zwierzęcej, który w ogólności składa się z trzech etapów: etapu przygotowawczego, garbowania i kondycjonowania. Wszystkie prawdziwe skóry przechodzą te trzy etapy składowe. Jednakże, w zależności od rodzaju skóry, mogą być dodane także dodatkowe operacje.

Proces ten może objąć więc ogółem kilka etapów:

solenie lub suszenie skóry zaraz po zdjęciu z martwego zwierzęcia;
nawilżenie skóry poprzez moczenie w wodzie w celu przywrócenia jej elastyczności;
zmiękczenie włosa i górnej warstwy skóry poprzez zanurzenie skóry w roztworze wody, wapna i siarczku sodu;
oczyszczenie skóry z resztek tłuszczu zwierzęcia;
garbowanie;
umycie skóry i nasączenie jej substancjami oleistymi w celu zmiękczenia;
impregnacja za pomocą olejków, tłuszczu i wosku.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyprawianie_skóry



© 2019 http://informator.podhale.pl/