Podstawa bezpieczeństwa w salonie kosmetycznym - jednorazowa odzież medyczna

naczeni przez nich specjaliści mogą także zajmować się kontrolowaniem jakości środków przeznaczonych do gabinetów medycznych i dopuszczaniem ich do sprzedaży. Dzięki temu do ogólnego obiegu będą trafiały jedynie najlepszej jakości

Podstawa bezpieczeństwa w salonie kosmetycznym - jednorazowa odzież medyczna

Sprzedaż środków dla gabinetów medycznych

Produkcją środków dla gabinetów medycznych zajmują się specjaliści z zakresu medycyny i prowadzenia pracy laboratoryjnej nad lekami. Wyznaczeni przez nich specjaliści mogą także zajmować się kontrolowaniem jakości środków przeznaczonych do gabinetów medycznych i dopuszczaniem ich do sprzedaży. Dzięki temu do ogólnego obiegu będą trafiały jedynie najlepszej jakości środki. Jest to bardzo ważne, ponieważ złej jakości leki mogą doprowadzać do drastycznego pogorszenia się stanu zdrowia osób, które już chorują na poważne schorzenia. Również sprzedaż takich środków jest kontrolowana przez odpowiednie służby. Czuwają one nad tym, żeby wszystkie gabinety medyczne były w stanie kupować dla siebie środki medyczne dzięki temu, że są one sprzedawane w przystępnej cenie.


Błędy podczas używania rękawiczek

Ze względu na ryzyko uszkodzenia rękawiczek, zespół chirurgiczny musi dokładnie umyć ręce, aby zminimalizować ryzyko zakażenia, jeśli ich ciągłość zostanie przerwana6. Nawet przy używaniu rękawiczek podczas kontaktu z pacjentem, brak zwykłego mycia rąk (wodą z mydłem) po ich zdjęciu, nie zapewnia całkowitej ochrony wystarczającej np. do spożywania pokarmów7. Do innych częstych błędów zalicza się korzystanie z tej samej pary rękawiczek przy kontakcie z więcej niż jednym pacjentem lub z różnymi partiami ciała o innym stopniu czystości u jednego pacjenta7. Po użyciu rękawiczki należy natychmiast zdjąć, co wykluczy możliwość dotknięcia i zabrudzenia różnych powierzchni, a następnie wrzucić do specjalnie oznakowanych pojemników7.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kawiczki_medyczne


Jak działa defibrylator

Defibrylator oddziałuje na mięsień sercowy prądem stałym o odpowiednio dużej energii (wyrażanej w dżulach). Celem defibrylacji jest wytłumienie chaotycznych impulsów elektrycznych, które przepływają przez serce i umożliwienie mu powrotu do normalnej, regularnej pracy. Ze względu na kształt fali energii dostarczanej przez defibrylator, wyróżnia się defibrylatory jednofazowe i dwufazowe. Zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji z roku 2010, dotyczącymi strategii defibrylacji, zalecane są następujące wyładowania:

defibrylator jednofazowy:
pierwsze wyładowanie ? 360 J,
drugie i kolejne wyładowania ? również 360 J;
defibrylator dwufazowy:
pierwsze wyładowanie ? od 150 do 200 J,
drugie i kolejne wyładowania ? od 150 do 360 J.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Defibrylator



© 2019 http://informator.podhale.pl/