Warto o tym pomyśleć - POS

Dodane: 03-09-2016 13:51
Warto o tym pomyśleć - POS biopreparaty

Rodzaje detergentów

Czasami przez "detergenty" rozumie się wszelkie środki czyszczące jako takie. W przemyśle środków czystości rozgranicza się jednak wyraźnie "detergenty właściwe" - w sensie pierwszej definicji oraz pozostałe składniki środków czyszczących - takie jak nabłyszczacze, dodatki koloryzujące, dodatki zapachowe, odżywcze, antystatyczne, wybielające itp.

Detergenty utożsamia się czasem z surfaktantami, co jednak nie jest poprawne, gdyż nie wszystkie detergenty działają jak surfaktanty i nie wszystkie surfaktanty są stosowane jako detergenty.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Detergenty


Detergenty

Detergenty nie są obojętne ani dla środowiska, ani dla naszego zdrowia. Lęk przed infekcjami bakteryjnymi sprawił, że wielu z nas przesadza z używaniem środków zawierających detergenty. W efekcie mamy problem z alergiami (zwłaszcza u dzieci). Chyba każdy zna osobę uczuloną na proszek do prania - nie ma nic przyjemnego w wysypce spowodowanej takim uczuleniem. Warto się zainteresować alternatywą, czyli ekologicznymi środkami, które są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale też dla nas.


Polski problem - deficyt wody

Woda - najistotniejsza rzecz na świecie. Bez niej nie byłoby życia na naszej planecie. Z punktu widzenia biochemicznego jest niezwykle ciekawym obiektem badania, ponieważ ma unikalne właściwości. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak woda jest niezbędna, jednak czy nie zapominamy o tym w naszym codziennym życiu?

Polska jest jest krajem deficytu wody. Z powodu osuszania bagien, wycinania drzew, nic jej nie zatrzymuje. Stan jest katastrofalny - nasze wodne zasoby są bardzo niskie i porównywalne z zasobami Egiptu.© 2019 http://informator.podhale.pl/